Sajam obrtnika i prodajna izložba

U organizaciji Grada Novske, Udruženja obrtnika i Turističke zajednice Grada Novske, 15. i 16. prosinca organiziran je Sajam obrtnika Novska 2017., a predstavilo se pedesetak izlagača.

Zastupljene su tvrtke, obrtničke radnje, obiteljska poljoprivredna gospodarstva i Srednja škola Novska sa proizvodima koje su napravili učenici strukovnih zanimanja. Izlagače i posjetitelje na svečanom otvorenju pozdravili su Željko Pugelnik, predsjednik novljanskog Udruženja obrtnika, Violeta Jelić, glavna tajnica HOK-a, a Sajam je otvorio gradonačelnik Marin Piletić.

Učenici strukovnih zanimanja iz naše škole - bravari, stolari, prodavači i ekonomisti - petak i subotu proveli su na Sajmu sa svojim mentorima Zdenkom Marton, Ivanom Zelenikom, Helenom Vori i Jasenkom Tutić te majstorima Vladimirom Egredžijom i Tomislavom Sertićem.

U ponedjeljak 18. prosinca 2017. nastavilo se izlaganje i prodaja naših prozvoda. Učenici stolarskog smjera s profesoricama Ankicom Piličić i Jasenkom Tutić održali su prodajnu izložbu na gradskoj tržnici u Novskoj. Predstavili su svoje proizvode od drva koje su izrađivali svojim rukama uz pomoć majstora Vladimira Egredžije. Zarađeni novac učenici će uložiti u unaprjeđenje radioničkog procesa.

Osim njih, tu su bili i učenici 1.e i 2.e koji su predstavili svoj eko projekt Reci eko! Prodavali su adventske vijence i ukrase povodom nadolazećih blagdana, a u svemu tome vodila ih je njihova mentorica Zdenka Marton. Profesorica Helena Vori, u sklopu aktivnosti Vježbeničke tvrtke, sa svojim je učenicima izrađivala božićne čestitke koje su zasigurno lijep poklon kojim možete pokazati svojma bližnjima da mislite na njih.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 23. 12. 2017.