Srednjoškolci dali svoj doprinos proslavi Dana grada 2017.

Jedno od događanja u sklopu proslave Dana grada koje se odvijalo tijekom prekrasnog subotnjeg poslijepodneva na Malom trgu ispred POU Novska i Glazbene škole plijenilo je izuzetnu pozornost naših sugrađana.

Događanje je započelo plesnim nastupom  Karla Nikolovsa i Hrvoje Veličković, plesača Plesnog centra Zagreb  by Nicolas. Tijekom nastupa priključili su im se plesni parovi sastavljeni od učenika naše škole. To su bili  Helena Mažar i Kalo Turković, Marija Šoronda i Bernard Muhadri, Klaudia Gavranović i Sandro Bjelanović te Donatella Pauković i Ivan Šokčić. Donatella je, doduše, naša bivša učenica i danas uspješna studentica koja je u posljednjem trenutku zamijenila bolesnu učenicu. Nakon prvih instrukcija naši su se plesni parovi vrlo brzo snašli i pokazali današnjim sugrađanima kako su se zabavljali naši građani početkom dvadesetog stoljeća.

Mladi plesni parovi sudjelovali su tog poslijepodneva u još jednom nesvakidašnjem događanju. To je bila povorka u kojoj je prikazan život Novljana kroz povijest, a tijekom povorke parovi su zaplesali još jednom.

Bilo je lijepo bar na trenutak pobjeći od svakodnevice i uživati u prizorima iz života naših predaka.

Gordana Grabovac, knjižničarka

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 2. 11. 2017.