Večer filatelije

U našoj školi u povodu Dana grada 17. listopada 2017. otvorena je filatelistička izložba koju je organiziralo Hrvatsko filatelističko-numizmatičko društvo Novska '94

Srdačnu dobrodošlicu svima poželjele su profesorice Andrea Babić i Sanja Ilinić, koje su također bile voditeljice programa, a obratio nam se predsjednik HFND-a Matej Glavić te gradonačelnik grada Novske Marin Piletić. Gospodin Rogulja, predsjednik Hrvatskog saveza filatelista, pohvalio je organizaciju cijeloga događaja te izrazio zadovoljstvo viđenim. Zamjenica ravnateljice Danijela Pauković sve je okupljene pozdravila i zaželjela lijep provod.

Cijela filatelistička izložba nosila je naziv Vjerski motivi.  Program obuhvaća novljansku prošlost i sadašnjost, a pripremili su ga učenici i profesori Srednje škole Novska. Na početku nas je Klara Jakeljić, u pratnji Marka Martinovića na tamburi, uz recitaciju uvela u tu priču. Dramsko-scenski nastup učenika naše škole (Klara Bukvić, Nika Sogonić, Tin Čvorak, Leonardo Štavalj-Ladišić) govorio je o životu Luke Ilića Oriovčanina prema scenariju profesorice Željke Pugelnik Vuković.

Zanimljivo je bilo pogledati i modnu reviju koju je vodila profesorica Zdenka Marton. Manekenke za tu prigodu bile su Dora, Karla, Klara, Mia, Klaudia i Lorena.

Za dobru atmosferu pobrinuli su se učenici Glazbene škole (Marko Martinović, Karlo Šneperger, Antonio Katušić, Sebastijan Kovačević, Zdravko Babić). Nakon ugodnog programa, druženje se nastavilo na domjenku u školskoj knjižnici.

Iva Vidaković, 2.g (tekst)

Gabrijela Ćumurdžić, 2.g (foto)

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 23. 10. 2017.