Posljednji dani maturantskih razreda

Kako to biva svake godine, u svibnju smo se oprostili od još jedne generacije naših učenika. Kraju su priveli svoje trogodišnje ili četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje.

Njihov posljednji tjedan boravka u školi prošao je u pjesmi, veselju i dobrom raspoloženju. Na maturalnoj večeri 20. svibnja 2017., u večernjim toaletama i odijelima, zahvalili su profesorima i razrednicima za svu podršku i poticaj koji su im davali kako bi bili što uspješniji i postizali što bolje rezultate.

Nakon polaganja državne mature i pomoćničkih ispita, 4. lipnja 2017. održana je svečana dodjela svjedodžbi. U prostoru Pučkoga otovrenog učilišta Novska, razrednici Irena Dodigović Sovulj, Josip Šimunović, Ksenija Bakran Kovačević, Ivana Kačavenda te Dalibor Adamović uručili su svjedodžbe svojim učenicima.

Svečanost su pjesmom upotpunili naši učenici, koji ujedno pohađaju i Glazbenu školu Novska. Jednim kratkim filmom, koji je pripremila prof. Gordana Divić, prikazani su svi događaji i projekti kojima smo se bavili ove školske godine. Profesorica Danijela Pauković postavila je dramsku igru o Nikoli Tesli. Pohvalnice je učenicima predala ravnateljica Nikolina Fijačko Filipović dok je gradonačelnik Marin Piletić uručio nagrade učenicima koji su sve razrede prošli s odličnim uspjehom i uzornim vladanjem. Na kraju, govor uime maturanata održala je Lucija Matić, 4.e.

Gimnazijalci, automehaničari, vodoinstalateri, prodavači te dva razreda ekonomista napustili su školske klupe. Želimo im puno uspjeha u onome što ih sada čeka, na studiju ili pak traženju posla!

Andrea Babić, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 9. 7. 2017.