Nika Sogonić na državnom natjecanju kao IPL novinarka

Nakon sudjelovanja u projektu Igram, pišem, lajkam u kojemu je bila novinarka na sportskim natjecanjima, Nika Sogonić, učenica prvoga razreda gimnazije, pozvana je na državnu razinu natjecanja u Vinkovce kako bi pratila natjecanja za 5. i 6. razrede osnovnih škola u Hrvatskoj.

Nika je, kao IPL novinarka u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, pratila sportske događaje i susrete u sportskoj dvorani naše škole. Ona je članica i novinarske grupe Srednje škole Novska, a mentorica joj je bila profesorica Andrea Babić.

Nakon napisanih izvještaja i vijesti, za koje je bilo potrebno skupiti što više ''lajkova'', u kategoriji srednjih škola bila je na drugome mjestu! S obzirom na to, pozvana je na najvišu razinu natjecanja, onu državnu koja se održavala u Vinkovcima 15., 16. i 17. lipnja.

Evo što nam je rekla o svome trodnevnom boravku u lijepom slavonskom gradu:

Bila sam takve sreće da sam dobila ovu jako dobru priliku. Kao novinarka na prvenstvu Hrvatske za 5. i 6. razrede, dobila sam priliku otići u Grad na Bosutu. Bio je to pravi odmor uz odlično društvo s kojima sam ostala u kontaktu. No, rada nije nedostajalo. Raditi nije bilo teško, iako su temperature bile poprilično visoke. Vijesti, slike, izvještaji i videi na vrijeme su bili objavljivani zbog čega smo pohvaljene za jako dobar posao. Naime, zahvaljujem se i svojoj razrednici Andrei Babić koja mi je pružila uvod u ovu priču i gurala me naprijed. Ovo putovanje ostat će mi u pamćenju kao jedno prelijepo sjećanje, a nadam se kako ću te ljude opet sresti za godinu, dvije...

Čestitke Niki i mentorici te puno uspjeha u daljnjem radu!

Iva Vidaković, 1.g

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 8. 6. 2017.