Preventivni projekt ''Zdrav za 5''

Preventivni projekt Zdrav za 5 u našoj školi provodi se od školske godine 2012./2013. U prvom dijelu realizirana su sva edukativna predavanja za prve i druge razrede na temu Štetnost i posljedice konzumiranja droga i Ovisnost o igrama na sreću.

Cilj ovih aktivnosti je podizanje razine znanja o štetnosti i kažnjivosti ovih oblika društveno neprihvatljivih ponašanja, te jačanje stavova učenika kroz mogućnosti odabira i odupiranja vršnjačkim pritiscima.

Drugi dio projekta odnosi se na zaštitu prirode i okoliša. Na temelju pozitivnih iskustava, naši učenici i njihovi mentori marljivo izrađuju od recikliranih materijala ekološke predmete i plakate tijekom godine kako bi na prigodan način podigli svijest o očuvanju prirode, obilježili Dan planeta Zemlje, naučili reciklirati otpad kao koristan materija.

Izuzetno nas veseli suradnja u ovom projektu. Do izražaja dolaze domišljatost i kreativnost naših učenika i profesora. Posebno se ističu profesorice Zdenka Marton i Jasenka Tutić koje imaju najviše radova na izložbi. Marljivo rade i Ivana Kačavenda, Marina Malnar, Tea Preksavec, časna Jelena Krilić, Gordana Grabovac kao i ostali profesori. Zadovoljstvo nam je prezentirati rezultate njihova rada.

Budući da smo i ove godine imali puno plakata i predmeta za izložbu, nagrađeni smo besplatnim prijevozom u Sisak na završnu svečanost od strane organizatora.  Naši učenici upotpunili su predstavljanje izvedbom simpatične predstave Ljubav i priroda čija je mentorica bila Danijela Pauković.

Bio je to izlet pun lijepog iskustva i poticaj da nastavimo dalje s našim radom.

Slavica Čar, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 25. 5. 2017.