Održan poludnevni trening #sherajmoodgovorno

U prostoru Ženske sobe održan je poludnevni trening za učenike i učenice u okviru projekta #sherajmoodgovorno koji za cilj ima suzbijanje seksualnog uznemiravanja i zlostavljanja na društvenim mrežema. Na treningu je 27. ožujka sudjelovalo 15 učenika i učenica iz partnerskih škola, od kojih i petero učenika iz naše škole. Nina Čavlović, Anamaria Kadliček, Sebastijan Kovačević, Leo Pavlović te Dajana Tutić iz 2.e razreda od početka sudjeluju u projektu na čelu s profesoricom Helenom Vori.

Trening je bio kombinacija radionica i predavanja, a tijekom treninga učenici su educirani o seksualnom nasilju, seksualnom uznemiravanju i zlostavljanju na društvenim mrežama. Krajnji cilj poludnevnog treninga bio je osmišljavanje kampanje od strane učenika koja će s provedbom krenuti u lipnju 2017. godine. Trening su vodile Josipa Tukara Komljenović (sociologinja) i Kristina Mihaljević (socijalna pedagoginja).

Trening je sastavni dio projekta #sherajmoodgovorno kojeg financijski podržava Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Republike Hrvatske. Projekt provodi Ženska soba – Centar za seksualna prava u partnerstvu s Ekonomskom i turističkom školom Daruvar, Srednjom školom Novska i 1. gimnazijom Zagreb.

Helena Vori, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 4. 4. 2017.