Unapređenje uvjeta rada u školi

Kao i do sada, pokušavamo stvoriti što bolje ozračje u školi koje će poticati učenike na rad i učenje. Profesorima se želi olakšati cijeli taj postupak kako bi učenike na što jednostavniji način do njihovih ciljeva i doveli.

Od ove školske godine ušli smo u sustav e-Dnevnika čime je suradnja učenika, roditelja i profesora prešla na jednu kvalitetniju razinu. Osim toga, profesori su na korištenje dobili računala za rad u nastavi, a i sve su učionice opremljene projektorima koji su u današnje vrijeme neophodni za napredak koji očekujemo.

Prije nekoliko dana u jednom dijelu škole dotrajala stolarija zamijenjena je novom, na sveopće veselje i profesora i učenika. Uskoro ćemo dobiti i nove zavjese, a obnovit će se i parket u učionicama. Evo što nam je izjavila ravnateljica naše škole Nikolina Fijačko Filipović:

Izrazito je zadovoljstvo kada imate priliku stvarati bolje uvjete rada kako za učenike, tako i za djelatnike. Ugradnjom "bijelih ploča", izmjenom dijela stolarije i parketa bolji uvjeti rada u našoj školi se i ostvaruju. Ovih dana na južnom dijelu kata zablistali su novi prozori, a u učionicama "bijele ploče". Još nam preostaje postaviti zavjese, obnoviti podne obloge i naše učionice dobit će novi sjaj.

Stvaranje boljih uvjeta rada sigurno će pridonijeti i samim rezultatima rada naših učenika i nastavnika.

Posljednji dan korištenja ''zelenih'' ploča obilježili smo prigodnim oproštajem s kredama. Učenici su zajedno s profesorima izašli pred školu gdje su pisanjem poruka, citata, crtanjem raznih motiva obilježili, možemo reći, početak jednog novog razdoblja. Bijele ploče zasjajile su na zidovima učionica na kojima će tek biti ispisane jednadžbe, rečenice, informacije, obavijesti, rezultati...

Andrea Babić, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 3. 4. 2017.