Svečana podjela potvrda i zahvalnica

U ponedjeljak 27. veljače 2017. godine ravnateljica Srednje škola Novska uručila je učenicima i nastavnicama potvrde o sudjelovanju u prošlogodišnjem eTwinning projektu te zahvalnice za sudjelovanje u organizaciji Večeri matematike u ovoj školskoj godini.

Profesorica Gordana Divić predstavila je prošlogodišnji eTwinning projekt „GR – Golden Ratio“ u kojem su surađivali s tri europske škole iz Grčke, Poljske i Francuske. Istraživali su postojanje zlatnog reza u umjetnosti, ljudskom tijelu, matematici, prirodi oko nas te u glazbi. Za vrlo uspješan rad škola je nagrađena nacionalnom oznakom kvalitete, a potom i europskom oznakom kvalitete kao najvećim priznanjem u eTwinningu. Za rad na projektu učenici su također dobili svoje oznake kvalitete za učenike, a mogu ih u daljnjem radu koristiti kao dokaz sudjelovanja u izvannastavnim aktivnostima.

Profesorica je također ispričala nešto više o projektu na kojem rade ove školske godine. Naša je škola osnivač hrvatskog nacionalnog eTwinning projekta kojeg vodi s Gimnazijom „Fran Galović“ iz Koprivnice u koji je uključeno još pet škola – Gimnazija Vukovar, Srednja škola Čazma, Tehnička škola Zagreb, XVIII. Gimnazija (Zagreb) i Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab.

Cilj projekta je da učenici sami smišljaju zadatke koji prate nastavno gradivo drugog razreda gimnazije. U skladu s tim, učenici 2.g (njih 17) organizirali su Večer matematike u prosincu 2016. Iako je Večer matematike projekt HMD-a koji predlože zadatke koje možemo odraditi, naši su učenici sami osmislili zadatke kojima su zabavili posjetitelje i pokazali im da matematika nije bauk. Za uspješno sudjelovanje u organizaciji Večeri matematike HMD im je pripremio zahvalnice koje je učenicima i nastavnicama uručila ravnateljica naše škole Nikolina Fijačko Filipović.

Gordana Divić, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 28. 2. 2017.