Likovna izložba u knjižnici

Dana 24. siječnja 2017. u knjižnici Srednje škole Novska održana je mala izložba likovnih radova naših učenika. Društvo likovnih autora Novska - DLAN pokretač je projekta „Dlanovnice“, kojom ne samo da promiču likovnu kulturu, već i potiču mlade da se okušaju u likovnom izražavanju.

Naša je škola prihvatila suradnju tako da su učenici tijekom prošle godine imali priliku sudjelovati u radu likovnih radionica koje su vodili članovi DLAN-a. Kooridinaciju projekta provodio je Žan Žafran, predsjednik DLAN-a.

Svoje radove na izložbi predstavili su Jelena Mađar (2.g), Leo Pavlović (2.e) te Elizabeta Prelesnik (3.e). Najuspješniji polaznik radionica bio je Leo Pavlović zbog čega je nagrađen prigodnom knjigom.

Ugodnoj atmosferi pridonio je Sandro Bjelanović (3.g) pjevajući uz pratnju gitare. Program su vodile knjižničarka Gordana Grabovac te učenice 4. razreda ekonomske škole, Monika Božić i Lucija Matić. One su ujedno i pročitale ulomke iz eseja Miroslava Krleže „Predgovor Podravskim motivima Krste Hegedušića“. U ime DLAN-a, nazočnima se obratio dopredsjednik DLAN-a i bivši profesor naše škole, Miroslav Lovčanin, a izložbu je otvorila ravnateljica Nikolina Fijačko Filipović.

Izložbu do daljnjeg možete pogledati u predvorju Srednje škole Novska.

Nikolina Šoronda, 1.g (tekst)

Karla Šimičić, 1.g (foto)

Gordana Grabovac, knjižničarka (foto)

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 29. 1. 2017.