Stručni posjet Punom cekeru

22. studenoga 2016. godine učenici 3.e razrednog odjela vježbeničke tvrtke Slavonka d.o.o. pod vodstvom prof. Dijane Bogović Gulić posjetili su partnersku tvrtku Pun ceker u sklopu nastavnog predmeta Vježbenička tvrtka.

Na početku svake nastavne godine 3. razredi ekonomskog usmjerenja provode svoju poduzetničku ideju na način da osnivaju tvrtku putem koje će dvije godine stjecati praktična znanja i iskustva za provedbu poduzetničkog pothvata. Novoosnovana vježbenička tvrtka Slavonka d.o.o. planira se baviti prodajom domaćih slavonskih proizvoda od lokalnih proizvođača. Iz tog razloga, učenici su za partnera odabrali Pun ceker kao najbolji izvor informacija i drugih oblika potpore.

Učenike je ljubazno dočekao Mario Čelan koji ih je upoznao sa projektom Sisačko-moslavačke županije i razvojne agencije SIMORA "PUN CEKER - kupujmo lokalno" čiji je cilj pomoći županijskim lokalnim proizvođačima kod prodaje i distribucije njihovih proizvoda. Trenutno u njihovoj ponudi, kao i na policama njihovih trgovina, imaju više od 400 poljoprivrednih i nepoljoprivrednih proizvoda od 70 različitih lokalnih proizvođača. Učenici su pažljivo poslušali nekoliko savjeta oko odabira asortimana proizvoda, nabave, prodaje i marketinga koji će im uvelike pomoći u radu njihove tvrtke. Također, uvidjeli su i važnost kupovanja proizvoda od lokalnih proizvođača te kako na taj način doprinosimo boljitku naše županije.

Na kraju ovog ugodnog druženja učenici su se zahvalili na sklopljenom partnerstvu i uručili domaćinima zahvalnicu koju su sami izradili, a zatim su bili počašćeni prirodnim sokovima iz ponude asortimana Punog cekera.

Kristina Banović,3.e

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 29. 11. 2016.