Stručni posjet Memorijalnom stanu Marije Jurić Zagorke i Smotri sveučilišta u Zagrebu

Nakon posjeta Gradskoj knjižnici i Interliberu, učenici i profesori Srednje škole Novska završili su manifestaciju Mjeseca hrvatske knjige posjetom Memorijalnom stanu Marije Jurić Zagorke.

Nekolicina učenica i njihovih profesorica 17. studenoga 2016. posjetile su Memorijalni stan hrvatske književnice i novinarke Marije Jurić Zagorke na Dolcu. O velikoj književnici, novinarki, ali prije svega borcu za ženska prava, saznali smo iz predavanja kustosice Zagorkinog stana u kojem je boravila i radila do kraja života.

Iako osporavana i omalovažavana, ova književnica nije odustajala od svojih ciljeva. Nakon fotografiranja u stanu i u zgradi (u kojoj je i Centar za ženske studije), u knjigu utisaka napisale smo: „Žene najbolje razumiju ženu koja je živjela u svijetu muškaraca. Sretne smo što je to vrijeme iza nas i ponosne smo na M. Jurić Zagorku. Učenice i profesorice SŠ Novska.“

Nakon izlaska iz Zagorkine kuće, još pod dojmovima, krenule smo na Smotru sveučilišta u Savsku 25 gdje smo se okrenule budućnosti. Naime, zajedno s učenicama informirale smo se o svemu što nas je zanimalo u okviru pojedinog fakulteta.

U svakom slučaju, provele smo jedno drugačije i zanimljivije poslijepodne.

Danijela Pauković, prof.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 27. 11. 2016.