Sjećanje na vukovarsku žrtvu

Na dan 18. studenoga cijela Hrvatska prisjeća se grada Vukovara. Tako je i naša škola obilježila Dan sjećanja na Vukovar. Nakon što je Tamburaški sastav Zlatne žice odsvirao himnu, voditeljice su pozvale nazočne učenike i profesore na minutu šutnje.

Kratkim uvodnim govorom ravnateljica Nikolina Fijačko Filipović, prof., podsjetila je na važnost obilježavanja ovog dana zbog svih stradalih u  gradu Vukovaru. Nakon govora, učenici 4. g razreda (Luka Kolar, Dominik Domitrović, Dani Kanđera) pod mentorstvom profesorice Ksenije Bakran Kovačević, iznijeli su kronologiju zbivanja pada Vukovara uz prezentaciju koju je vodio učenik Ivan Jurić, 4 g.

Sastavke učenika (Marko Srdarević, 2. e, Kristina Banović, 3. e, Nina Čavlović, 2. e) na temu Vukovar – grad heroj pročitali su Luka Kolar, 4. g, Lucija Matić, 4. e i Marija Čavrag, 3. e. Tekstove je odabrala profesorica Danijela Pauković. Na kraju su profesorice Željka Pugelnik Vuković i Danijela Pauković pročitale najbolje ulomke iz učeničkih radova. Ovogodišnjom priredbom dostojno smo i s poštovanjem odali počast poginulima u Domovinskom ratu i gradu Vukovaru.

Posebno treba pohvaliti naše tamburaše koji su današnji dan svojom izvedbom domoljubnih pjesama učinili još posebnijim.

Za kraj, riječi iz sastavka učenice Nine Čavlović:

Hrabrost i ponos Vukovara, ali i svih Hrvata, predstavlja Vodotoranj. Toranj s oštećenom dušom stoji uspravno i gleda prkos preko Dunava. To je inat, to je hrabrost, to je duša hrvatska. Gdje su odvedeni ranjenici iz bolnice? Pitam se ja, ali i majka koja nema kamo položiti zapaljenu svijeću za svojega sina. Zar su mislili da mogu uništiti sve Vukovarce? Ne! Ako su ga morali napustiti ili dati život za svoj grad, Vukovarci su se vratili svojim korijenima i izgradili grad jednakom snagom kao što su ga i branili.

Nad njime je sad mirno zvjezdano nebo u noći i nadam se da Vukovaru više nikakav rat neće doći.

Karla Šimičić, 1.g (tekst)

Klara Jakeljić, 1.g (foto)

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 24. 11. 2016.