Naši učenici u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Ante Jagar“ Novska

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro. Naša se škola također već duži niz godina svojim aktivnostima pridružuje obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige. Rad u knjižnici, ali i u školi, tijekom cijele godine temeljen je na aktivnostima poticanja čitanja, no tijekom ovoga mjeseca te aktivnosti su  intenzivnije.

Tako smo ove godine organizirali niz posjeta Gradskoj knjižnici i čitaonici Ante Jagar Novska. Na taj su se način učenici detaljnije upoznali s prostorom i mogućnostima koje im pruža Gradska knjižnica. To je posebno značajno za učenike koji žive u okolici grada i koji do sada nisu bili njezini članovi.

20. listopada 2016. učenici trećeg razreda gimnazije s profesoricama Danijelom Pauković i Gordanom Grabovac, te učenici drugog razreda prodavača s prof. Sanjom Ilinić proveli su ugodno vrijeme uz knjigu i s knjigom u Gradskoj knjižnici. Učenici 2.a razreda, također s profesoricom Sanjom Ilinić, 26. listopada bili su u posjetu Gradskoj knjižnici. Učenici naše škole bili su prisutni i na promocijama knjiga koje je organizirala Gradska knjižnica: Hrana, kuhinja i blagovanje u doba Zrinskih autora Darka Varge te „Jean ili miris smrti“ autorice Nevenke Nekić.

Važno je napomenuti da je suradnja knjižnica vrlo dobra, te da su naši učenici zadovoljni ovim posjetima i promocijama.

Gordana Grabovac, dipl. bibl.

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 23. 11. 2016.