Večer filatelije u Srednjoj školi Novska

Povodom Dana grada 14. listopada, u našoj je školi otvorena filatelistička izložba u organizaciji HFND ''Novska '94''. Izložbu, koja je postavljena u prostoru naše škole, svečano je otvorio gradonačelnik Vlado Klasan. Kao i obično, srdačnu dobrodošlicu svima poželjela je ravnateljica Nikolina Fijačko Filipović, a obratio nam se i predsjednik Hrvatskog filatelističko-numizmatičkog društva Matej Glavić.

I ove godine, zanimljiv program osmislile su profesorice Danijela Pauković te Željka Pugelnik Vuković, koje su ga ujedno i vodile. Kroz cijeli program prožeto je obilježavanje 100-te obljetnice novljanske elektrane, popularne ''Munjare'', a tim povodom izdana je i prigodna omotnica sa žigom.

Stoga se i dramski nastup učenika naše škole (Lucija Matić, Bernard Muhadri, Karlo Turković, Tin Čvorak, Ivan Šokčić, Sandro Bjelanović) temeljio na životu i djelu jednoga genijalca iz područja energije, Nikole Tesle. Predstavu je postavila prof. Danijela Pauković dok je informacije o Tesli prikupila profesorica Gordana Divić. Zanimljivo je bilo pogledati i modnu reviju koju su nosile Lorena Grgić, Ana Mikolčević, Monika Božić, Lucija Matić, Klaudija Gavranović te Klara Gavranović. Revijom je prof. Gordana Grabovac željela pokazati kako su se u neka prošla, stara vremena odijevali građani. Krešimir Katušić i Sandro Bjelanović odveli su nas u svijet te pokazali vrijeme kada su muškarci zaista bili kavaliri.

Uz cjelokupni program za dobru atmosferu pobrinuo se tamburaški sastav Zlatne žice s kojima je svirao i Marko Martinović, predstavnik Hrvatske u Kölnu na Euroviziji mladih glazbenika. Nakon programa, druženje se nastavilo u prostoru školske knjižnice.

Bilo je veselo, zanimljivo, poučno, sudjelovali su učenici naše škole, ali i Glazbene, a ništa ne bi bilo moguće bez naših profesora. Zato je naša škola ''prštala energijom i pozitivnim vibracijama'', kako je rekla prof. Pugelnik Vuković.

Izložba je otvorena do 21. listopada i svi ste pozvani pogledati izloške, ako već niste!

Iva Vidaković, 1.g (tekst)

Barbara Bajzek, 1.g (foto)

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 16. 10. 2016.