Obilježen tjedan cjeloživotnog učenja

Obilježavanje nacionalnog programa Tjedan cjeloživotnog učenja, ovaj jubilarni 10. put, održao se i u našemu gradu. U središtu grada na postavljenim štandovima predstavile su se udruge, službe, obrazovne institucije.

Tjedan cjeloživotnog učenja osmišljen je kao kampanja u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja. Stoga će se i ove godine u sklopu Tjedna organizirati veliki broj vrlo različitih aktivnosti – od predavanja, radionica, okruglih stolova do koncerata, izložbi pa i biciklijada.

Našu školu u ovoj kampanji predstavljali su stolari koji su izlagali ručno izrađene drvene predmete s prof. Jasenkom Tutić. Na koji način funkcionira Vježbenička tvrtka, čime se bavi te koje vještine razvijaju učenici, objašnjavali su ekonomisti 4.e1 i 4.e razreda zajedno s profesoricama Dijanom Bogović Gulić i Helenom Vori.

Ponosni predstavnik Srednje škole Novska je naš automobil na solarni pogon s kojime smo sudjelovali na natjecanju SOELA u Sisku. Bilo je puno znatiželjnih pogleda, ali i pitanja o automobilu, na koja su odgovarali učenici 2. razreda automehaničara. S njima je bio i prof. Ivan Zelenika.

Antonia Zovak, 1.g (tekst)

Karla Šimičić, 1.g (foto)

objavio: ANDREA BABIĆ   datum: 29. 9. 2016.